7کاربرد لیمو ترش و آبلیمو در نظافت آشپزخانه

7کاربرد لیمو ترش و آبلیمو در نظافت آشپزخانه

1 سینک ظرفشویی از آلوده ترین آلوده ترین بخش آشپزخانه شما است..
برای خوشبو، تمیز و ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی آبلیمو طبیعی و نمک را با هم مخلوط کرده تا خمیری شکل بشوند، سپس بر روی تمام نواحی سینک ظرفشویی بمالید و بعد از چند دقیقه آبکشی نمایید.

  • این ترکیب لکه های زنگ زده را نیز از بین می برد.

2 رسوبات ناشی از قطرات آبی که بر روی لوله های فاضلاب می مانند اگر تمیز نشوند به مرور زمان باعث مسدودی راه آب می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق مقداری آبلیمو داخل سینک بریزید و اجازه دهید مدتی بماند شیر آب را باز کنید و سینک را آبکشی نمایید.

آبلیمو
تمیز کردن اجاق گاز

3 چدن ها و شعله های گاز بعد از مدتی استفاده و آشپزی بر اثر پریدن لکه های روغن، سر رفتن شیر یا آب برنج و مواد غذایی مختلف کثیف می شوند و تمیز کردن آن ها به شدت سخت می شود. برای اینکه آن ها را تمیز کنید، کمی آبلیمو طبیعی و جوش شیرین با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیری تبدیل بشوند. سپس بر روی چدن ها و شعله ها بمالید و بعد از چند دقیقه آنها را با آب و اسفنج آبکشی نمایید.

4 ماشین ظرفشویی بعد از مدتی کار کردن بو میگیرد و لکه های غذا و مواد شوینده به دیواره های آن باقی می ماند.
برای تمیز کردن این تکه های غذا و لکه های مواد شوینده، لیمو ترش را از وسط نصف کنید و به بدنه داخلی ماشین ظرفشویی بمالید و بعد از چند دقیق با دستمال مرطوب پاک نمایید و سپس با پارچه خشک رطوبت آن را بگیرید تا کاملا لکه پاک شوند. برای تمیز کردن تکه های غذای خشک شده از آب جوش هم می توانید استفاده کنید.

5 پنجره‌ها قاب‌های رو به بیرون یک چهار دیواری هستند. اما زمانی که جای انگشت، دوده و تارعنکبوت روی آن‌ها را می گیرد، زیبا نخواهند بود. از طرفی شیشه‌ها هیچ وقت تمیز باقی نمی‌مانند. به خصوص پنجره آشپزخانه که در معرض روغن قرار دارد. برای پاک کردن آن‌ها از 2 قاشق غذاخوری آبلیمو، ½ پیمانه سرکه سفید و ¼ پیمانه آب گرم استفاده کنید.

تمیز کردن پنجره آشپزخانه

6 برای از بین بردن بوی نامطبوع در آشپزخانه ر را روی 150 درجه سانتیگراد قرار دهید و اجازه دهید تا کاملا گرم بشود. سپس یک عدد لیمو درسته را به مدت 15 دقیقه داخل آن قرار دهید، فر را خاموش کنید و درب ر را باز بگذارید و اجازه دهید تا در این مدت لیمو ترش به آرامی بپزد.

7 برای اینکه بعد از خرد کردن گوشت، مرغ، ماهی و مواد غذایی، بوی نامطبوع روی تخته گوشت نماند بعد از اینکه کار خرد کردن تمام شد، تخته گوشت ررا بشویید و سپس کمی آبلیموی تازه روی آن بریزید و اجازه دهید کمی بماند سپس آبکشی نمایید. قطعا از بوی نامطبوع مواد غذایی مختلف رو ی تخته گوشت راحت خواهید شد.

برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.